مسائل روز

دوما در آتشِ نفرت

دوما در آتشِ نفرت

دراین روز ها جهان یکبار دیگر شاهد جان کندن و مرگ زجرآور و دردناک بیش از ۲۰۰ کودک، زن، و مرد، بر اثر پرتاب بمب های پراز گازهای زهرآلود شیمیایی به خانه های مسکونی در دوما، بود.

این فاجعه ی عظیم و بزرگ، در قرن ۲۱، نهایت پس رفتگی، بی عدالتی، و بی فکری بشر امروزی را در سرتاسر جهان به خوبی نشان می دهد.

جنایت عظیمی که همه ما شاهد آنیم، ولی خم به ابرو نمی آوریم و بی اعتناء، و بی تفاوت بدان نگاه می کنیم و از کنار آن می گذریم.

بشار اسد که جنایات زیادی علیه مردم سوریه انجام داده تصریح کرده است که ارتش وی با کمک حمایت‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی ﴿ایران، روسیه، چین و حزب‌الله لبنان﴾ توانست آنچه تلاش کشورهای غربی برای سرنگونی حکومتش خواند، را خنثی کند.

بشار اسد اعتراف کرده که ایران از هیچ کمکی به سوریه دریغ نکرده است. سپاه پاسدارن به رهبری خامنه ای در کنار حزب الله لبنان به حمایت از جنایات اسد می پردازند.

بشار اسد شیعه نیست

بر خلاف القائات دروغ رسانه های حکومتی در ایران، علویان سوریه که بشار اسد هم از جمله ی آنهاست، شیعه نیستند!

علویان سوریه از فرقه ی نصیریه هستند؛ یک گروه مذهبی عرفانی در سوریه که به نوعی تثلیث در ذات معتقدند و تعالیم آنها التقاطی از عناصر شیعه و مسیحیت و معتقدات ایران پیش از اسلام است.

علویان سوری تا قرن حاضر از نظر شیعیان بدعت‌گذار شمرده می‌شدند. اما سوء استفاده از مذهب تنها وسیله ای نیست که بشار اسد برای موجه جلوه دادن خود از آن سود برده است.

رسانه های حکومتی در ایران با شیعه نامیدن علویان سوریه سعی دارند بر احساسات مذهبی مردم تاثیر بگذارند، و ارتش گوسپندی را از شیعان پاکستان و افغانستان، بع بع کنان در دام جنگ و مرگ بسپارند.

البته بی گمان در تحولات اخیر خاورمیانه اختلافات مذهبی و فرقه ای نقش عمده ای بازی می کند. اما بر خلاف القائات دروغ رسانه های دولتی، علویان سوریه شیعه نیستند!

اینکه گفته می شود حمایت ایران از سوریه یک حمایت مذهبی است کاملا اشتباه است. حمایت ایران از سوریه یک حمایت سیاسی است و مبتنی بر بحث هم پیمانی سوریه با جبهه ی مقاومت می باشد.

حمایت ایران از بشار اسد را می توان از چند زاویه مورد تحلیل قرار داد. یکی از این موارد بحث منافع ملی ایران است که قطعا هر نظامی جاگزین نظام اسد شود دشمن ایران خواهد بود.

امریکا به دنبال تغییر تضاد همسایه های مخالفین سوریه با غرب به تضادهای داخلی است که در این تضادهای داخلی بحث ﴿شیعه و سنی﴾ با خیلی لطافت و مهارت خاصی مطرح شده است.

کشورهای مخالف سوریه و ایران در فرایند واگرایی مذهبی در حال ایفای نقش خود هستند؛ چنانکه از گذشته نقش پذیر بودند و در چارچوب سیاست های امریکا عمل می کردند و اکنون نیز به صورت آشکارتری سیاست های امریکا را دنبال می کنند.

با اندکی ژرف بینی دقیق در ﴿روانشناسی جنگ و جنگ سگال های منطقه﴾ ، با تأسف و اندوه فراوان، با علاقه ی وحشتناک ایران به قدرت و فانتزی توسعه طلبی، شاهد جنایات بزرگی در تاریخ بشری در منطقه خواهیم بود، جنایاتی که گروهی انسان نماها، ولی سیه قلب، دیو سیرت و خودکامه بدان دست زده، اشتهای کاذب مقام و قدرت آنان را سیرابی نیست.

إِنَّ الْمُلُوكَ إِذَا دَخَلُوا قَرْيَةً أَفْسَدُوهَا وَجَعَلُوا أَعِزَّةَ أَهْلِهَا أَذِلَّةً وَكَذَٰلِكَ يَفْعَلُونَ (نمل ۳۴) ﴿پادشاهان هنگامی که وارد منطقه آبادی شوند آن را به فساد و تباهی می‌کشند، و عزیزان آنجا را ذلیل می‌کنند؛ (آری) کار آنان همین‌گونه است﴾!

با وجود تمامی این جنایت ها ﴿انقلاب مردم سوریه﴾ در دفاع از ارزش آزادی و کرامت انسانی به راه خود ادامه خواهد داد.

ایستادگی و مقاومت در برابر دیکتاتوری و اشغالگری، و ادامه ی مبارزه برای شکستن شاخ استبداد و سرنگون کردن آن تنها راه مردم سوریه است.

﴿و بگو حق فرا رسید و باطل مضمحل و نابود شد و باطل نابود شدنی است﴾!

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این سلسله ی مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

جزاکم الله خیراً!

ا.ج.ع

دانلود رایگان اپلیکیشن مفلحون

ادامـــه دارد….

نمایش بیشتر

احمد جاوید عارفی

نویسنده: استاد احمد جاوید عارفی

یک دیدگاه

  1. خداوند تباه کند این بشار کلب، پوتین خبیث و خامنه ای کثیف را. وآفرین بشما که تحلیل اصلی را با افشای چهره های حقیقی این کثافت ها پیشکش کردید. قلم تان نویسا باد برادران دعوتگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید