جامعهمسائل روز

خون ناحق دست از دامانِ قاتل برنداشت

﴿خونِ ناحق دست از دامانِ قاتل برنداشت﴾!

با اظهار تأسف، این دهه، پر از اندوه و مصیبت برای جهان اسلام رقم خورد زیرا تقریباً روزی نبود که در آن مسلمان کُشی نباشد و جنایت رخ ندهد.

از ابتدای تاریخ، ما شاهد زورگویی و ظلم و ستم طاغوت ها بوده ایم و همیشه عده ای هستند که به هیچ وجه حاضر به پذیرش حق و عدالت نیستند و حاضرند تمام انسانها را قربانی امیال نفسانی خود کنند.

احترام به مال، جان، و خون انسانها و حرمت قتل نفس از عقاید بی نهایت مهم و اساسی یک مسلمان است كه همه شرایع آسمانى و قوانین بشرى در آن هم عقیده اند، و آن را یكى از بزرگترین گناهان مى شمرند.

اسلام عزیز، اهمیت بیشترى به این مسأله داده است تا آنجا كه قتل یك انسان را همانند كشتن همه انسانها شمرده است.

در معاصى بزرگ، نخستین چیزى که الله سبحانه و تعالی درباره ی آن حکم مى کند ریختنِ خون به ناحق است، و نخستین چیزى که از اعمال نیک در قیامت به آن نگاه مى شود نماز بندگان است.

آری برادر و خواهر مسلمان!

الله سبحانه و تعالی در دادگاهِ قیامت پیش از هر چیز در میان بندگان خود در مورد خون هایى که ریخته شده است دادرسى خواهد کرد.

درست است که حساب در قیامت بسیار سریع انجام مى گیرد؛ ولى این مانع از آن نمى شود که اعمال بهتر زودتر حسابرسى شود و همچنین اعمال بدتر.

در سرای این دنیای فانی، قتل عمد مجازاتش بسیار سنگین است،و کیفر آن قصاص است، و اگر اینجا از قصاص فرار کردی، در سرای آخرت قصاص، هیبت و وحشت خودش را دارد.

اگر همه دنیا نابود شود، نزد الله سبحانه و تعالی اهمیتش کمتر از خونی است که به ناحق ریخته شود.

حاکمی که گمان می کند با کشتن یا ضرب و شتم و یا فشار و شکنجه می تواند منتقدان و مخالفان را از سر راه بر دارد و یا تسلیم و رام سازد و با ایجاد وحشت در جامعه، توده های مردم را سربراه کند، سخت در اشتباه است و سنت الهی این بوده که با خون ناحق و ظلم و ستم هیچ حکومتی تقویت نشود بلکه از پایه و ریشه بپوسد تا فرو بریزد.

هر كس انسانى را بدون ارتكاب قتل یا فساد در روى زمین بكشد چنان است كه گویى همه انسانها را كشته است، و هر معاندى که دست شان به خون بشریّت آلوده است ، از آنها، هیچ گونه عذرى نزد الله سبحانه و تعالی، پذیرفته نیست.

هیچ چیزی در نزدیک ساختن انتقام الهى و مجازاتِ شدیدتر و سرعتِ زوال نعمت و پایان بخشیدن به حکومت ها، همچون ریختن خونِ ناحق نیست.

ای حاکمان مزدور، خود خواه، مستبد و مفسدِ عرب و عجم، که بنام های خادم حرمین شریفین، و محافظ حرم زهرا و کربلا، و….. دست به قتل هزاران بیگناه زده اید،

و ای ارگ نشینانِ بی باک،متکبر و قدرت طلب، طالبانِ جاهل و کلدار پرست، داعش خونخوار و بی رحمِ نامسلمان، خوارجِ رو سیه و افراطی، آخند های صفویِ دنیا پرست و شهوت ران، فاطمیونِ جاهل و بیگانه پرست، و….. ای طفیلی های تفنگدار!

با ریختن خون رعیتِ بیچاره، نظام های خونخوارِ خود را تقویت مکن، زیرا خون ناحق دامانِ تو را خواهد گرفت، و بدان که اِنَّ الِانسانَ لَفی خُسر!

و تو، نه در من، و نه در پیشگاه دادگاهِ الهی، عذری در کشتن عمدی مردم نخواهی داشت، چرا که کیفر آن قصاص است و از آن گریزی نیست!

به خون هر انسانی، ولو غیر مسلمان باشد احترام کن، و غیر مسلمانانی را که در حرب و جنگ دخیل نیستند، به ناحق مکش، چون رسول گرامی مان،صلی الله علیه وسلم فرمودند:

﴿من قتل معاهداً لم‌یرح رائحه الجنه، و إن ریحها یوجد من مسیره أربعین عاماً﴾(صحیح بخاری ۳۱۶۶)

هر كس غیرمسلمانی را كه (در سرزمین‌های اسلامی) از تأمین جانی برخوردار است، به قتل برساند، بوی بهشت را احساس نخواهد كرد، حال آنكه بوی بهشت از مسیری با مسافت چهل سال راه نیز احساس می‌شود.

درحالیکه تو حق کشتن یک غیر مسلمانِ عام را نداری، چگونه به خودت جرأت میدهی که رعیت بیگناه، و کارکنان یک هوتل را که برادران مسلمان تو هستند با کارتوس های جهالت بقتل برسانی؟

دانلود رایگان اپلیکیشن مفلحون

متأسفانه، از گروه های بالا که نام گرفتم، خیلی از انسانهای سنگدل و تیره‌بخت اینگونه‌اند، به جای اظهار ندامت و پشیمانی خود را دلیر و بهادر می‌پندارند، خر می‌فروشند و احساس می‌كنند عزیز و سربلند شده‌اند.

اینها باید بدانند كه نزد الله سبحانه و تعالی، به قدری بی‌‌عزت و خوار و ذلیل گشته‌اند كه هیچ عملی از آنان پذیرفته نمی‌شود!

انتقام شدید الهى، مجازات سنگین او، زوال نعمت ها از قبیل آرامش، امنیّت، سلامت و سعادت و زوال مُلک و حکومت در کمین است و بزودی دامان تو را خواهد گرفت.

تاریخ هم نشان داده است که چگونه خون به ناحق دامان صاحبش را مى گیرد و او را در پرتگاه نیستى مى افکند.

برادر و خواهرِ مسلمان من!

بدان که، این ریختن خون ناحق و ارتکاب غدر و خیانتِ مطلق از دو حالت خالی نیست:

۱- یا به تحریک مدسسین خارجه به وقوع آمده،

۲- ویا هم از اغراض خئنه ی خائنینِ داخله، که آن هم از طرف چنان کسی خواهد بود که مدعی سلطنت و حکومت باشد.

فقط و فقط،احیاى قرآن، احیاى سنت نبوى صلی الله علیه وسلم و سیره ی نبوی صلی الله علیه و آله و اصحابه وسلم، از بین بردن كج رویها، حاكم ساختن حق، حاكمیّت بخشیدن به حق پرستان، از بین بردن سلطه ی استبدادى حكومتِ ستمگران، تأمین قسط و عدل در عرصه هاى اجتماعى و اقتصادى، یگانه راه حل تمام معضلات این امت است.

عزیزان گرانقدر!

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

 

نمایش بیشتر

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید