پند و عبرتقرآنویدیو
موضوعات داغ

راز آب زم زم کشف شد

دانشمند ژاپنی ماسورا ایموتو راز آب زم‌زم را کشف کرد.

علم شیمی رازهای آب زم‌زم‌ و تاثیر پذیری آب توسط آیات قرآنی را کشف کرد. بطور علمی ثابت شده که آب نسبت به آنچه که بر آن خوانده می شود تاثیر می پذیرد.دانشمد ژاپنی بعد از خواندن این نظریه که هر دانه برف دارای شکل و ساختار خاص و منحصربفرد است،قصد داشت که خلافش را ثابت کند.او‌ ابتدا آزمایشات خود را بر روی آب شروع کرد.

شکل هندسی هر برفریزه(کریستال) با ترکیب شیمیایی آن تعیین می شود.ترکیب شیمیایی آب به خوبی شناخته شده است، دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن. پس چطور ممکن است برفریزها(کریستال) از نظر شکل هندسی با هم تفاوت داشته باشند؟

او گفته: من مصمم به اثبات نادرست بودن این نظریه شدم(که هر برفریزه دارای شکل هندسی متفاوتی است). سپس او یک آزمایشگاه مجهز به یک فریزر عمیق همراه با تنظیم کننده ساخت.وجود تنظیم کننده برای این بود که اشکال هندسی در مایه که منجر به انقباض(یخ زدن) سریع باشد نمی تواند صورت بگیرد، یخ زدن باید خیلی آهسته و همراه با یک تنظیم کننده باشد تا اشکال هندسی در مایه منجمد صورت بگیرد.

او در یک اتاق سرد و در دمای -۷ درجه سانتی‌گراد یک فریزر عمیق و تنظیم کننده و چندین میکروسکوپ مجهز به دوربین نصب کرد تا بتواند عکس ذرات را قبل از آنکه ذوب(آب) شوند بگیرد. او نیز گفته: من نمونه های از دو مخلوط در آزمایشگاه گرفتم، آنها را منجمد کردم و هر برفریزه شکل هندسی متفاوت داشت،نمونه ها از دو چاه،دو رودخانه، دو دریاچه متفاوت بودند. نتیجه این آزمایش منجر  به تحقیق گسترده‌ای در زمینه آب شد.

یک مسلمان آب زم‌زم را به دکتر ایموتو معرفی کرد تا او بتواند از زم‌زم نمونه بگیرد و آزمایش کند.دکتر ایموتو نمونه آب زم‌زم را گرفت و گفت: تمی توانستم آن را بصورت کریستال در بیاورم حتا با رقیق کردن آن با آب مقطر .

او در نهایت با مخلوط کردن یک قطره آب زم‌زم با هزار قطره آب مقطر موفق به کریستال کردن زم‌زم شد.او یک کریستال با شکل منحصربفردی به دست اورد، بلور‌های‌ آن به هیچ آب دیگر شبیه نبود ، آب زم‌زم از دو‌ بلور مجزا و هم شکل که یکی بر فراز دیگری قرار داشت تشکیل شده بود.همکار مسلمان ایموتو گفته: این دو لایه کریستال می تواند به این دلیل باشه که زم‌زم از دو کلمه تشکیل شده است ( الله علم ).

دکتر ماسورا ایموتو می گوید که همکار مسلمانم به من پیشنهاد داد تا آیات قرآنی را بر آب پخش کنیم،سپس او آیات قرآنی را توسط یک ضبط‌صوت‌ بر روی آب پخش کرد و نتیجه آزمایش این بود که کاملترین کریستال شکل گرفت (سبحان‌الله).این تصویر واقعی کریستال است.

همچنین به دکتر ایموتو گفته شد که مسلمانان قبل از نوشیدن آب کلمه (﷽) را میگویند ، این کار توسط مسلمانان از زمان پیامبر(ص) تا کنون انجام  میشود.

دکتر ایموتو به این نتیجه رسید که کلمه (﷽) باعث بهبود کیفیت و ساختار آب میشود(الحمد‌الله). دکتر ایموتو آزمایشات خود را تکمیل کرد که پانزده سال به طول انجامید.او پنج جلد کتاب به نام (پیغام آب)منتشر کرده است.او در کتاب خود نوشته است: من ثابت کرده‌ام که آب می‌تواند فکر کند، احساس کند، خود را بیان کندو هیجان‌زده شود. او همچنین نوشته:کیفیت و خلوص آب زم‌زم در هیچ جای دیگر این کره پیدا نخواهد شد.

او تحقیقات زیادی انجام داده است و به این نتیجه رسیده است که اگر یک قطره آب زم‌زم را با هزار قطره آب معمولی قاطی کند ، تمام آبها خاصیت آب زم‌زم را پیدا می کند.مواد معدنی موجود در یک قطره آب زم‌زم به‌ مراتب بهتر از هر آب دیگری است که او آزمایش کرده است. او حتی می‌گوید کیفیت آب زم‌زم تغییر پیدا نمی‌کند و کیفیت خود را از دست نمی دهد حتا وقتی که آن را  بازیافت کرد، همچنان ضلال باقی ‌ماند.

برای کسانی که نمیدانند که آب زم‌زم چیه‌ بطور خلاصه توضیح میدیم.چاه زم‌زم برای هاجر (همسر دوم ابراهیم) پدید آمد.با فرمان خدا، ابراهیم(علیه السلام)‌ همسرش و پسرش را در یک نقطه از کویر رها کرد و رفت.

هاجر در جستجوی آب هفت بار بین صفا و مروه را دوید اما هیچ منبع آبی پیدا نکرد،چون مکه واقع در یک نقطه بسیار گرم و خشک است و منابع آبی کمی در آن وجود دارد.خداوند فرشته جبرئیل(علیه السلام) را فرستاد ، او بالش را بر زمین کوبید و آب زم‌زم از زمین جوشید.ابراهیم پس از بازگشت به خانه خدا (کعبه) را که در ابتدا حضرت آدم ساخته بود را بازسازی‌ کرد.چاه زم‌زم در بیست متری شرق کعبه قرار دارد. امروزه مسلمانان از تمام نقاط جهان روزی پنج بار رو به سوی کعبه می‌کنند و به عبادت پروردکارشان می‌پردازند .

قطعا در آفرینش آسمان‌ها و زمین نشانه های است برای کسانی که ایمان آورده‌اند .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید