جامعهمسائل روز

ای خاک! خونِ انسان بر تو حرام باد!

ای خاک! خونِ انسان بر تو حرام باد!

زمانیکه قابیل برادرش را به قتل رساند، او را رها ساخت و متحیّر ماند و نمی‏دانست با ‏آن، ‏چه کند.

الله سبحانه و تعالی دو زاغ (کلاغ) را چنین مأموریت داد که یکی از آنها دیگری را بکشد و با ‏منقار و ‏پاهایش چاله‏ای برای آن بِکَنَد و سپس او را در آن چاله افکنَد.

هنگامی که قابیل ‏ملاحظه کرد، آن ‏زاغ چگونه زاغ دیگر را مدفون ساخت، دلش به رحم آمد و دوست ‏نداشت عاطفه‏ ای کمتر از ‏آن داشته باشد، از این رو برادرش را در زیر خاک نهان ساخت، ‏حیرت زده و غمگین و پشیمان ‏از کرده خویش با خود گفت:

﴿آیا شایسته است که من عاطفه ‏و مهری کمتر از این کلاغ داشته ‏باشم﴾!

سپس قابيل به سوى پدر برگشت ، آدم علیه السلام هابيل را با او نديد از وى پرسيد :

پسرم را كجا گذاشتى ؟ قابيل گفت : مگر او را به من سپرده بودى ؟ پدر گفت: با من بيا ببينم كجا قربانى كرديد ؟

همين كه به محل قربانى رسيد همه چيز برايش روشن شد ، لذا آدم آن سرزمين را كه خون هابيل را در آن ريخته شده بود لعنت كرد.

همین است که بعد از دعای پدر مان آدم علیه السلام، تا قیامت خاک، خون انسان را در خودش جذب نمیکند و آن را نمیپذیرد!

(الأرض نَشِفَت دم ابن آدم المقتول، فلعن آدم الأرض، فمن أَجْل ذلك لا تنشْفَ الأرض دماً بعد دم هاَبيل إلى يومِ القيامة)

آری!

خون بر خاک لخته می ماند، ولی آن را نمی بلعد، اما ببینید چگونه حیواناتِ انسان نما که از انسانیت فقط اسمش را دارند مردم بی گناه را بدون دلیل می‌کشند و از کشتن‌شان احساس غرور می‌کنند، و این درندگانِ وحشی با فخر اعلام میکنند که آنها مسئولیت قتل این همه انسانهای بیگناه را بدوش گرفته اند.

از سه دهه است که مرگ، خون و پولاد در زندگی افغانها خانه کرده و هر شب و روز، شاهد به خون غلطیدن ده ها انسان بی گناه این سرزمین می باشیم.

وقتی انسان بی گناهی، به ناحق کشته می‌شود، حق حیات و زندگی از او گرفته می‌شود و او، از بزرگترین حقی که دارد، محروم می‌گردد.

علاوه بر این، قتل انسان بی گناه، اطرافیان او، خصوصاً همسر و فرزندان و پدر و مادر و خواهر و برادر مقتول را در شوک روحی- روانی سهمگین قرار می‌دهد و شیرازه زندگی خانوادگی او را از هم می‌گسلد.

قتل انسان بی گناه، آثار مخرب فردی و اجتماعی فراوان دارد و به همین جهت اسلام با شدت هر چه تمام تر با آن مبارزه کرده است.جان انسان محترم است لذا خودکشی و یا دیگرکشی حرام است.

با نگاهی به حوادث تاریخی می‌توان فهمید که ظالمان، ستمگران، سفاکان تاریخ دست خود را به خون بی گناهان آلوده می‌کردند و نمونه بارز آنها فرعون بود که بسیاری از پسران بی گناه بنی اسرائیل را کشت

هر انسانی حق حیات دارد، حتی غیرمسلمانی که با مسلمانان سر جنگ نداشته باشد مصونیت جانی دارد. خودکشی حرام است. کشتن انسان بی گناه، گناه کبیره ای است که پیامدهای متعددی برای قاتل دارد.

از آنجا که آدم کشی یکی از بزرگ ترین جنایات و گناهان خطرناک است و اگر با آن مبارزه نشود، امنیت که یکی از مهم ترین شرایط یک اجتماع سالم است به کلی از بین می‌رود، قرآن در آیات مختلف آن را با اهمیت فوق العاده‌ای ذکر کرده است، تا آنجا که

مردم بیچاره، درمانده ی افغانستان شاهدِ تغییرات زیادی در شیوه ها و گونه های کشتار در افغانستان بوده اند،

اما این مردم بی زبان هیچ وقتی از حق خود دفاع نکرده اند، و با بی ارزشی،،و بی تفاوتی حکومت داران، جان های شیرین خود را از دست داده اند، هیچگاهی شاهد توقف این روند منحوس نبوده و حداقل در این مدت لحظه ای با آرامش و اطمینان کامل و بدون ترس از مرگ و کشتار، نه آرمیدند.

انسان افغانی هر صبح، روز را با ترس و هراس امنیتی و اینکه مبادا در دام انتحار و انفجار افتد، آغاز نموده و شامگاهان با شنیدن اخبار مرگ و کشتار هم وطنانش از رادیو ها و تلویزیون ها، روز را خاتمه می بخشند.

دانلود رایگان اپلیکیشن مفلحون

این منطق و رویه ثابت و همیشگی زندگی انسان افغانی حداقل در طی بیش از سی سال اخیر می باشد.

اگر ده سال اخیر را به عنوان فصل تازه در افغانستان در نظر بگیریم که تغییرات زیادی با گذشته دارد، کشتار مردم بی گناه و ترس از جان و زندگی، تنها چیزی است که ان را با دوره های گذشته همسان می سازد.

در طول ده سال اخیر هرچند کشتار افراد ملکی به عنوان یکی از مهمترین و جدی ترین مسایل مطرح بوده و دولت مردان بارها از آن به عنوان اولویت اول حکومت نام برده است، اما هیچگاهی این مساله حل نگردیده و تاهنوز کماکان روزانه صد ها انسان بی گناه افغانی در گوشه و کنار کشور کشته و مجروح می گردد.

متاسفانه دولتمردان ما که مسئولیت حفظ جان و مال مردم را دارد نیز در برابر قتل و کشتار همنوعان خود بشدت بی احساس و بی عاطفه شده است.

مرگ و کشتار انسانها برای این نخبگان به یک امر عادی و روزمره مبدل شده و ذهن آن ها نیز در برابر این بحران حساسیت خویش را از دست داده است.

عده ی دیگری غرق در تعصبات قومی و زبانی اند و با این کار شان غضب الهی را بر فرق ملت طلب کرده، خشکسالی، قحطی، امراض وحشتناکی همچون ایدز، سرطان، نفس تنگی و صد ها مصیبت دیگر را از زنا گرفته تا آدم ربائی و قتل و قتال مافیائی را باعث شده اند.

ای گروه های فروخته شده، یاغی وباغی، سیکولار، دین ستیز، متعصب، زانی، شرابخوار و رقاصه! و ای گروه های مفسد، کلاه بردار، شخص پرست و مافیائی!

این روز ها و شب ها میگذرد، و این خون هائی را که زمین توان بلعیدنش را ندارد، ولی شما با این همه پر روئی جرأت کردید که در مقابلِ مشت پولی خاک تان را بفروشید و آن را با خون برادران، خواهران، مادران، پدران و اطفال مسلمانِ خودِ تان قرمز سازید، والله العظیم که زندگی و آخرت تان را سیاه خواهد ساخت.

ننگ باد بر شما!

نفرین باد بر متعصبین، چی تاجک چی پشتون، چی ازبک چی هزاره!

نفرین باد بر زنا کاران، رقاصه ها، شرابخواران، و کانالهای فاحشه ای که دختران مردم را پرده دریده اند و حیأ را از چشمان مسلمانان ببریده اند.

نفرین باد بر سیکولاران، دین ستیزان، سروش پرستان، مرتدان و ملحدین که زندگی یک ملت را بخاک و خون کشیده اند، و از خون ملت ماهی میگیرند.

اگر این گروه های بالا نبود، این همه کشتار، غضب، بی آبی، و قحطی بر شهر ها روستاها، و دهکده های سرزمین زیبایم مستولی نمیشد.

از قضأ، از هر ده انسانِ افغان، چهار تن، اقلاً شامل یکی از این گروه های منفورِ بالا است.

یا تعصب لسانی و قومی دارد، و یا هم سیکولار است، یا شرابخواری را ترویج میدهد و یا دین ستیزی را پیشه کرده است، یا حرام و رشوت میخورد، و یا خداپرستی را کنار گذاشته، شخص و شخصیت پرستی را آئین ساخته است.

و هرگاه تعداد بدان از خوبان سبقت جوید، آن وقت الله سبحانه و تعالی این نسل را برباد خواهد کرد، و نسل دیگری را جانشین آن خواهد کرد، و این گفتار الله سبحانه و تعالی است.

و در اخیر:

لطفاً در کانال تلگرام صفحه را عضو شوید و مطالب را بدون وقفه همه روزه، از این صفحه دریافت و مطالعه کنید.

آدرس کانال تلگرام:

https://t.me/ayamey

https://telegram.me/almoflihun

عزیزان گرانقدر!

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

جزاکم الله خیراً!

 

نمایش بیشتر

‫5 دیدگاه ها

  1. آفرین برادر، آفرین با این تحریر بی نهایت مقبول تان. بسیار خوشم آمد. حتی خونم را بجوش آورد و مرا بیدار کرد. در خانه هستیم و مهمان داریم. این مضمون را بصدای بلند به همه خواندم. از سی چهل نفر زیاد اینجا بشما دعا میکنیم. خداوند در قلم و در صفحه شما برکت بیاندازد برادران مفلحون. آفرین شما با این احسا مقبولی که نوشته کردید. خداوند نگهدارید برادران مفلحون. شما درقلب ما هستید.

  2. قلم تان نویسا باد.قربان دستان تان با این قلمی که احساس دارد. قلب دارد. و قلب خواننده را دگرگون میکند. ????

    1. السلام علیکم و رحمت الله دوست عزیز
      الله متعال اجر دنیا و آخرت را نصیب شما گرداند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید