مسائل روز

به کدامین گناه کشته شدند

﴿بِأَيِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ﴾

به کدامین گناه کشته شدند

مرگِ نرمِ اکثریتِ مظلوم در اثر شیوع وحشتناکِ مرضِ سرطان با استفاده و تجربه ی سلاح های مختلف ابر قدرت ها جهانی، استعمال مادر بمب ها در کشور یتیم و بیچاره، سپس قتل علمأ و طلبای دین در هلمند و بالاخره، قتل طفلکان معصوم، اساتید و علما در کندز، این همه کشتار بی رحمانه، چی پیامی میتواند با خود داشته باشد؟

انسانها خواهان پول، قدرت، دنیا و عزت اند، اما راه رسیدن به عزت را نمی‌دانند و بیراهه می روند.

 

تهاجم و نفوذ نرم و سختِ دشمن، غفلت مسؤولان از مسائل اصلی و عدم شناخت درست از اولویت‌‌ها، موجب می‌شود، آسیب‌‌هاى گسترده و جدی بر ملت وارد شود و هزینه‌‌هاى فراوانى را بر رعیت تحمیل‌‌ کند.

دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که اسلام با دخالت نظامی از بین نمی‌رود و تنها راه از بین بردن اسلام، استفاده از مسلمانان علیه مسلمانان است و در واقع دشمن نقشه را این طور تدبیر کرده که مسلمانان به دست خودِ مسلمانان کشته شوند و مسلمانان باید نسبت به این نقشه ی شوم، هُشیار باشند!

 

قاتلین ملت این را بایستی بدانند که ابرقدرت‌‌ها، تا زمانی که منافع‌‌شان اقتضا می‌کند، از آن‌ها استفاده می‌کنند، اما، وقتی که دیگر استفاده‌ای برای ابرقدرت‌ها نداشته باشند، خود شان قربانی خواهند شد.

هنوزمافیای قدرت بصورت ریأکارانه پروژه ی مردمی ساختن شعارصلح خواهی در سرتاسر افغانستان را به پیش میبرد، و تحت عنوان مبارزه با تروریزم و تارومارساختن مخالفان مسلح، جنگنده های آرتش ﴿جمهوری اسلامی افغانستان﴾ که جلالتمآب اشرف خان غنی خود را سرقوماندان اعلی آن میداند، و در هر محفلی بر این لقب ابراز مباهات می کند در کندز بر محفلی از دستاربندی طلاب علوم دینی حمله نمودند و تعداد زیادی از جوانان و کودکانی را که در آن محفل حضور داشتند به خاک وخون کشاندند .

با این کشتار بی رحمانه در هلمند و کندز، نه تنها پرده از شعارریأ کارانه ی صلح برداشته شد بلکه چهره ی مافیای خشن و ضدِ حقوق بشر در حوزه ی تحفظ حقوق اولیه شهروندی نیز برملا گردید.

ملتی که برای آرامش و خلاصی از جنگ، به مافیای قدرت رأی داده، انگشتان شان را در همان اوایل، در انتحابات ازدست دادند، امروز طفلکان نازنین شان را نیز فدای قدرت طلبانِ عبوس کردند.

از سوی دیگر، استعمال سلاح‌های مختلف در افغانستان باعث افزایش مرض سرطان گردیده، در کابل و دیگر ولایت‌ها چون ننگرهار، هلمند، کندهار، هرات، بلخ، فاریاب، کندز، بغلان، خوست، بیشترین مریضان سرطانی را در افغانستان به ثبت رسیده اند.

در ولایت پروان که پایگاه نظامی بگرام در آن موقعیت دارد، در دو سال گذشته مریضان سرطانی به مراتب بیشتر نسبت به سالیان قبل به شفاخانه ی ولایتی پروان مراجعه نموده اند.

در همین حال هلمند که یکی از بزرگترین مراکز نظامی امریکایی ‌ها در آنجا می‌باشد، نیز از افزایش موارد سرطانی در این ولایت رنج میبرد.

در ولایت‌هایی که جنگ‌ها بیشتر اند (سلاح‌های مختلف استفاده شده اند) واقعات سرطانی بیش‌تر بوده، نه تنها این بلکه تولدهای سؤ شکل هم بسیار بوده است.

در عجبم که خون این ملت چقدر بی ارزش شده است که عرب و عجم، روس و امریکا، پاکستان و ایران، و بالاخره مافیای قدرتِ مرکزی، بنام های این آن، در ریختاندن آن حریص است و قصاب وار، کارد بر گردن ها می نهند و حلال میکنند!؟
  • ☜ توده ای را با تجارب سلاح های جدید شان میکُشند،
  • ☜ عده ای را ذریعه ی خود شان با توپ و تانک و افگندن بمب های مدهش بقتل میرسانند،
  • ☜ و آن تعدادی که جان بسلامت برده اند، آهسته آهسته با شیوع سرطان و امراض عجیب و غریبی از بین میروند،
  • ☜ و اگر مادری آبستن گردد، طفلکش با سؤِ شکل و دست و پاهای ناقص بدنیا می آید!

آنها میکُشند، اینها میکُشند، شماها میکُشید!

به کدام مذهب است این، بکدام علت است این که کُشند ملتی را که تو زنده چرائی؟

بیدار شو، ای برادر و خواهر مسلمان!

همه دارند میکشندت، و اگر زنده بمانی، با استفاده از سلاح های شیمیاوی در اطرافت، کابوسِ سرطانِ جنگ را برایت درست کرده اند تا تنِ تو رابه تن شوی و جنین نازا در رحم همسرت را ناقص و معیوب کنند.

آیا موقع آن نرسیده هوشیار شویم و سر را در ریگ فرو نبریم، بخوانیم، عمل کنیم و بغض، کینه، عداوت، تعصب، لسان پرستی، سمت گرائی، و خود پرستی را کنار گذاریم و به پرستش خالصانه ی خالق جهانیان بپردازیم؟

دانلود رایگان اپلیکیشن مفلحون

چی بسا خدا هائی را بخدائی گرفتیم و زیان کردیم!

خدای شهوت، خدای شهرت، کبر، غرور، مال و مکنت، خدای دروغ و رشوت، خدای شراب و زنا و نکبت، خدای قتل و دزدی و غارت….

وقتش است که خودمان را تغییر دهیم، توبه آوریم و خالق یکتا را خالصانه، پرستش کنیم و این همه بت های نژاد پرستی، تعصبات نژادی، زبانی، سمتی و ملیت پرستی را بشکنیم و بر رسن محکم الله سبحانه و تعالی چنگ زنیم.

قسم به ذاتِ پاکِ الله سبحانه و تعالی!

تا زمانی خود مان را اصلاح نکرده ایم، هم دیگران ما را میکشند، و هم خودمان بر خونِ یکدیگر، تا قیامت حریص خواهیم بود.

إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ (رعد ۱۱) خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این سلسله ی مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

جزاکم الله خیراً!

ا.ج.ع

نمایش بیشتر

‫2 دیدگاه ها

  1. ???? بسیار زیبا فرمودید. ای کاش این پیام زیبا و پر محتوای را به تمام رسانه ها برسانید برادران دعوتگر مفلحون!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید