مهلکات

آیا ولنتاین حرام است

آیا ولنتاین حرام است

﴿ طفل نصرانی در بطن زن مسلمان﴾:

آری!

این همان حقیقتی است که از چندین سال بدینسو، هرساله، ۱۴ فبروری سال عیسوی آن را برملأ میسازد.

چی پدران مسلمانی!

که با آبستنِ این طفل در بطن دختران شان، بالای اسلام انتقاد میکنند، که اسلام چنین است و چنان است، والنتاین روز عاشقان است، و…..صد ها چرندیات دیگر.

و چی برادران باغیرتی!

که با خواهرانِ دیگران، بنام روز ولنتاین ارتباط نامشروع و حرام را برقرار میکنند، ولی در صورتی که خواهران خود شان چنین ارتباطی داشته باشند، غیرت میکنند، به به..

جای بسا تأسف است، در حالی که جوانان مسیحی، اهم از مرد و زن، از کرانه های آسترالیا گرفته، تا به شمال اآلاسکا، همه مسلمان می شوند و سنت های اسلامی را بر سنت های مسیحی ترجیح می دهند، ولی جوانان مسلمان ما، در تمام شهر های ممالک اسلامی، از افغانستان گرفته، تا به تهران و جده و بغداد، همه مفتون سنت های گنا ه ‏آمیز غربی می‏شوند.

جالب اینجاست که افغانها و ایرانی ها، تمام امور روزمره ی شان را طبق تقویم افغانی و ایرانی خویش برنامه ریزی میکنند، ولی، بمجردی که یک هفته به والنتاین میماند، در حوالی ۷ ماه فبروری ( فبریه) ، مرد و زن، هیاهو و هیجان را در جاده ها، رسانه ها، کانالهای تلویزیون و دیگر وسایل جمعی بر پا میکنند.

عجب مسلمانانی!

مغازه های اجناس و تحایف، گل فروشی ها و غیره، همه پر رنگ می شود، و همه جا اسم والنتاین به گوش می خورد.

کسی این را یاد نمیکند که امت به چی مصیبتی آغشته شده ، جنگ و خانمان سوزی، دارد جوانان، اطفال و زنان را جان می گیرد، هزاران غریب و بیچاره، در اثر زلزله ها، انفجار، انتحار، و…. بی خانمان شدند، و توانائی تهیه ی یک وقت غذا را ندارند، ولی دختران و پسران جوانِ شهرنشین، یک هفته قبل از والنتاین، برای ارضای شهوت و روابط نامشروع دوست دختری و دوست پسری شان، دغدغه ی والنتاین را برپا کرده اند.

ولنتاین کی هست

ولنتاین کی هست

اغلبِ مردم این را امروز می دانند که در قرن سوم میلادی در روم باستان فرمانروایی به نام کلودیوس دوم با عقاید عجیبی میزیسته که از جمله این که، سربازی خوب خواهد جنگید که مجرد باشد.

از این رو ازدواج را برای سربازان امپراطوری روم قدغن می‏کند.

کلودیوس به قدری بی رحم و فرمانش به اندازه ای قاطع بود که هیچ کس جرأت کمک به ازدواج سربازان را نداشت.

اما کشیشی به نام والنتیوس، یا همان ولنتاین ، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوب شان جاری می کرد.

کلودیوس دوم از این جریان خبردار می شود و دستور می دهد که ولنتاین را به زندان بیندازند.

والنتاین در زندان عاشق دختر زندان بان می شود. سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق، با قلب عاشق اعدام می شود.

از این رو او را به عنوان شهید راه عشق می دانند و از آن زمان نهاد و سمبُلی می شود برای عشق!

این که برای عیسویان، در آئین عیسویتِ تحریف شده، کشیشی بیاید و پسرهای مجرد را به دخترهای مجرد برساند و برای شان عقد ازدواج جاری کند و چنین امری بزرگ داشته شود، برای خود شان هیچ ایرادی ندارد.

اما در یک جامعه ی اسلامی، بزرگداشت و برگذاری روز والنتاین، متأسفانه، بیش‏تر، روزِ ﴿دوست دختربازی و دوست پسربازی﴾ شده است و دختران و پسران جوان،بدون عقد شرعی با هم مراوده دارند و به همدیگر هدیه می‏دهند.

دانلود رایگان اپلیکیشن مفلحون

برای ولنتاین چه کنیم؟

بعدش در فیسبوک با نام مستعار سوال هم میکنند:

﴿میبخشید، آیا جواز دارد، پسری با دختری از خانه فرار کنند، و بدون رضایت فامیل با هم عروسی کنند﴾؟

شرم و عار باد به ملتی که نان خوردن ندارند، ولی آئین ﴿عشق و عشق بازی، دوست پسر بازی و دوست دختر بازی﴾ را، زیر بیرق اسلام، از کشیشانِ عیسوی، فرهنگ میسازد و جوانان را به فساد اخلاقی و ارتکاب گناهان کبیره سوق میدهد.

سگ بازی، مرغ جنگی، بودنه بازی، بچه بازی داشتیم، یک همین کم بود که به ارتباطات نامشروع میان زن و مرد، احترام قایل شویم و عنوان ﴿زنا﴾ را از آن حذف و آن را ﴿ والنتاین﴾ نامگذاری کنیم.

ولنتاین از کجا آمده است؟

تردیدی نیست که این سنتِ غربی و غیر اسلامی است و اهتمام به آن ترویج گناه کبیره، و پشت پا زدن به قرآن و سنت است.

در اسلام، اصلاً جا ندارد که دختران و پسران نامحرم روابط غیر شرعی با هم داشته باشند و به هم هدیه بدهند؟

حال با این سنت غیر اسلامی چه باید کرد؟

مهم‌ ترین راه حل این معضله ی بزرگ را میتوان در پنج فقره خلاصه کرد:

۱- ﴿تحریم و قدغن کردن سنت والنتاین﴾:

علما، با همکاری قوه ی مقننه و حاکم بایستی این سنت رومی را قدغن اعلام کنند و از خرید و فروش موارد والنتاین ، و ترویج و تشویق از بزرگداشت این روز، اقدامات جدی را اتخاذ کنند.

۲- ﴿ترویج محبتِ جایز میان مرد و زن﴾:

در جامعه ی افغانی، خاصتاً در روستا ها، فرهنگ مرد سالاری، و پامال کردن حقوق زنان، ناچیز شمردن زنان، و ظلم و ستم بر آنان، جزو فرهنگ و غیرتِ یک خانواده محسوب میشود، که این امر مخالف آموزه های اسلام و تحقیر و پامال کردن قوانین اسلام است.

مرد، بایستی، مادام محبتش را بر همسرش ابراز کند و یک روز خاص را نه، بلکه، همیشه با وی محبت و عطوفت داشته باشد.

بهترین عطوفت و مراوده ی محبت میان زن و شوهر بعد از عقد شرعی میان آن دو است.

جوانان بایستی این را بیاموزند که محبت حقیقی، بعد از عقد نکاح میان زوجین جایز است، و قبل از نکاح، هر نوع مراوده ای از خطوات شیطان، و اوامر شیاطین محسوب میشود.

۳- ﴿ احیای آموزه های اسلامی﴾:

گرایش جوانان به بزرگداشت والنتاین ناشی از تهاجم فرهنگی غرب، و برآمده از خلأ جهالت و نادانی در دین است، وباید برای پر کردن نیاز علوم دینی جوانان به احیای آموزه‌های فرهنگ اسلام برویم.

۴- ﴿ منع فرهنگِ غیر اسلامی صادراتی﴾:

بزرگداشت والنتاین در میان جوامع اسلامی با واکنش ‌های منفی همراه بوده است. علمای اهل سنت از آن رو که این یک رسم رومی و مسیحی است، و جوانان را با برقراری ارتباطات نامشروع جنسی تشویق میکند، بزرگداشت آن را بدعت و حرام دانسته‌اند.

با وجود این، علمای شیعه تاکنون به صورت مستقیم برگزاری این مراسم را حرام و مرادف با بدعت ندانسته‌اند، بر همین دلیل ایرانی ها با جسارت و اشتیاق خاصی از این روز تجلیل نموده، اثرات منفی این فرهنگ پرستی رومی را بر مهاجرین افغان در ایران، بجا گذاشته اند.

۵- ﴿ بالا کشی فتیله ی محبت اصیل به اسلام﴾:

چاره ی اساسی کار این است که بکوشیم فتیله ی محبتِ الهی را در جامعه ی خود بالا بکشیم تا به جای عشق ورزی به جنس مخالف، آن هم به طریق گناه‏ آمیز، به الله سبحانه و تعالی، پیامبر مهربان صلی الله علیه وسلم، اصحاب کرام، قرآن و سنت، محبت و عطوفت بورزیم.

تا زمانی، شعله ی چنین محبتی را در دل جوانان مان نیافروخته ایم، هر روز شاهد نفوذ یک ویروسِ سنتِ غربی به زندگی خود خواهیم بود و ما ناگزیر خواهیم شد با حالت انفعالی به روفو کردن آن بپردازیم.

تا وقتی که قبله ی جوانان ما غرب است، به قبله ی سنت های اسلامی سرِ سجده فرود نخواهند آورد.

الله سبحانه و تعالی میفرماید:

وَمَن يُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقْوَى الْقُلُوبِ (حج ۳۲)

و هر کس شعائر الهی را بزرگ دارد، این کار نشانه تقوای دلهاست.

تقوای الهی و خداترسی به ما حکم می کند، از تقدیس و بزرگ‏داشت روزهایی مثل روز والنتاین و مانند آن که وارداتی و گناه ‏آلودند، پرهیز کنیم و به جای آن اعیاد اسلامی تقدیس و بزرگ داشته شوند.

مسلمان، با همسرش محبتِ بی پایان دارد، و هر روز به او اظهار محبت میکند، و این را میداند که یک تبسم زود گذر زوجین به یکدیگر، ولو خیلی ناچیز هم باشد، صدقه محسوب میشود.

عزیزان گرانقدر!

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

جزاکم الله خیراً!

نمایش بیشتر

احمد جاوید عارفی

نویسنده: استاد احمد جاوید عارفی

‫2 دیدگاه ها

  1. دورود بر شما ودورود بر این تفکرتان چه خوب میسود که روزی بیاید که ایرانی واقعا ایرانی باشد وبه جای ولنتاین واین چرندیات به فکر کمک به همنوعش باشد.

  2. مردک هرزه مگر هر دختر ،پسر که بهم کادو میدن میخوان برن حموم که داری چرت میگی .تو و آخوند های شپشو که با موی دختر ۵ساله خودتون خراب میکنید فکر میکنید همه مثل خودتون هستن ،بعدشم مگر مسیحی ها خدا پرست نیستن .یا نکنه خدای اونا با خدای تو فرق میکنه .مرد نجس هرزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید