کتابخانهکتب حدیث و سنت

سیرت اخلاقی پیامبر اکرم علیه الصلاه و السلام‎

در این کتاب مؤلف سعی نموده جانب اخلاق و معارف رفتاری زندگی پیامبر گرامی صلی الله علیه وسلم را به خواننده منعکس نماید؛ نویسنده سعی نموده اخلاق نیک پیامبر صلی الله علیه وسلم با خانواده، همسایگان، خویشاوندان و عامه مردم، همچنان نمونه‌هایی از تواضع، صبر، مهمان نوازی و تعامل ایشان با دیگران را بیان کند. همچنین احوال شخصی پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم اعم از عبادت، قناعت، ساده زیستی، طرز سخن گفتن در مجالس، حیاء، شیوه‌های نیک ایشان و برخورد با اشتباهات مردم را تبیین می‌نماید.
این کتاب در قسمتی دیگر جنگ و صلح را مورد بحث قرار داده و برداشت‌های نادرست از غزوات را تصحیح نموده است؛ واینکه اسیران جنگی از برخورد نیک، شفقت و مهربانی بی‌نظیر پیامبر صلی الله علیه وسلم برخوردار بوده‌اند و نظر صاحب‌نظران و دانشمندان غربی و غیر مسلمان در مورد شخصیت بی نظیر و متمایز رسول اکرم صلی الله علیه وسلم را بررسی می‌کند.

دانلود نسخه پی دی اف

دانلود نسخه ورد

نمایش بیشتر

قریب الله مطیع

وی در سال ۱۹۶6م در ولسوالی چهاردهی ولایت کابل چشم به جهان گشود، بعد از اتمام مرحله ثانوی در لیسۀ حبیبیه، تحصیلات عالی خود را نخست در انستیتوت عالی تربیه معلم در شهر پشاور، سپس در سال (1989) عازم عربستان سعودی شد و به فاکولتۀ شرعیات دانشگاه اسلامی مدینه منوره پیوست، پس از فراغت در سال (1993)، مدت ده سال در یکی از مراکز آموزش و پرورش فرزندان کشورش مقیم مدینه منوره مشغول تدریس بود و از سال (2005) به این طرف در عرصه های تألیف و ترجمه و تحقیقات علمی، و همکاری با مؤسسات و سایتهای دعوتی و شبکه های تلفزیونی اهل سنت مشغول می باشد. ادامه سوانح..

‫2 دیدگاه ها

  1. سر وجانمان فدای اسلاممان است و می خواهم معلومات اسلامی ام را زیاد بسازم. وتشکر فراوان از شما الله اجر عظیم برایتان نصیب گرداند آمین یاربالعلمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید