سوال و جوابفقه

با دختر خاله اش رابطه نامشروع داشته مي خواهند كه ازدواج كنند..

با دختر خاله اش رابطه نامشروع داشته وحالا مي خواهند كه ازدواج كنند..آيا شريعت اجازه ميدهد؟

 

يكي از هموطنان ما از كابل سوال نموده :

استاد با دختر خاله ام رابطه نامشروع داشتم ..وبعد از اينكه مسأله را هردو فاميل خبر شدند حالا ميگويند كه بايد ازدواج كنيم ..رهنمايي شما را ضرورت داريم به شكل عاجل؟

الحمد لله والصلاة والسلام على رسول الله أما بعد،،
در اين شكي نيست كه زنا يكي از گناهان كبيره وبرزگ است كه اگر انسان توبه نكند او را به طرف آتش دوزخ سوق ميدهد..زنا كردن حرام است الله متعال نهي كرده از این گناه ومسلمان را امر نموده که به این گناه نزديک هم نشود وفرموده: ” {وَلاَ تَقْرَبُواْ الزِّنَى إِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَسَاء سَبِيلاً} به زنا نزديک نشويد كه فعل فاحشه وراه بسيار بد وزشت وناروا است .. وهر كسي كه در اين گناه واقع شده فورا توبه كند..الله متعال توبه اش قبول ميكند..

اما به اين دو نفر نظر به قول راجح فقهاء جواز دارد ومشروع است که باهم ازدواج کنند در صورتیكه هردو از زنا كاري توبه كنند..زيرا زنا حرام است اما چون قبل از زنا نكاح شان روا بوده وحالا هم روا است وحرام نمي تواند كه مانع حلال شود وحلال را حرام بگردادند..

وبعض فقهای معاصر تأكيد دارند كه در اين ازدواج ستر بر دختر هم است بعد از توبه وبهتر است كه همان شخص با او ازدواج كند ..البته واجب نيست واو ملزم هم نيست مسأله اختياري است ..ليكن به هرصورت هردو توبه كنند ودر اعمال نيک وصالح وادا كردن فرائض وازدياد در نوافل كوشان باشند ..الله متعال غفور رحيم است

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید