جامعه

زمانی که منافقین، در مقابل مؤمنین بایستند و مردم پروا نکنند

عوامل هفتگانه ی نابودی یک ملت-بخش دوم

۲- ﴿زمانی که منافقین، در مقابل مؤمنین بایستند و مردم پروا نکنند.﴾:

 

﴿بخش دوم﴾:

 

در بخش قبلی خواندیم که:

الله سبحانه و تعالی،حدودی را برای بندگانش تعیین کرده، که در صورت تخطی بیش از حدِ انسانها ازاین محدوده، تباهی و نابودی آن ملت را با ظاهر شدن هفت علایم روشن، در آن سرزمین در قبال دارد.

 

عامل دومِ زوال و نابودی:

۲- ﴿زمانی که منافقین، در مقابل مؤمنین بایستند و مردم پروا نکنند.﴾:

هرگاه تعداد زیادی از منافقین، کلاه برداران، و باداران شان، مانند:

– مستشرقین، سکولاران، سروش پرستان، دین ستیزان و دین گریزان، فحاشان و قماشان، خواننده ها و رقاصه های بی حیأ و بی شرم،

– مشرکان و طاغوتیان، با ساحران و تعویذ گران،  اهل شرک و بدعات، خرافیون و قبر پرستان، و….

همه، باهم دست یکی کنند و بر علیه موحدین و مؤمنین پلان های شوم شان را براه اندازند، و بخواهند نورِ اسلام را در یک جامعه کمرنگ و خاموش کنند، و در این حال، مردم بی تفاوت، و بی پروا بمانند و از اسلام، علمأ و دعوتگران دفاع نکنند، الله سبحانه و تعالی، نمیگذارد که این نور را کسی خاموش و کمرنگ کند، بلکه او تعالی این نور اسلام را کامل کرده، این ملت را نیست و نابود میکند.

الله سبحانه و تعالی این موضوع را در آیه ی ۳۲ سوره ی توبه چنین بیان میکند:

يُرِيدُونَ أَن يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ (توبه ۳۲)

آنها می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند؛ ولی خدا جز این نمی‌خواهد که نور خود را کامل کند، هر چند کافران ناخشنود باشند!

 

آری عزیزان و سروران‌!

هرکس تاریخ‌ مبارزات‌ اهل‌ کتاب‌ علیه‌ مسلمانان‌ را بررسی‌ نموده‌ و فقط این‌ امر را مورد توجه‌ قرار دهد که‌ مؤسسات‌ «تبشیری» وابسته‌ به‌ بنیاد گرایان ‌مسیحی‌، چه‌ مقدار سرمایه‌های‌ هنگفتی‌ را علیه‌ اسلام‌ به‌ مصرف‌ می‌رسانند؛ آن‌گاه‌، بقا و گسترش‌ اسلام‌ را مورد تأمل‌ قرار دهد، بی‌شک‌ معنی‌ آیه‌ را بهتر درک‌ می‌کند.

فرونشاندن نور الهی با دهان، همانا:

 

– سخنان این ملحدین است که میگویند قرآن کلام الله تعالی نیست، بلکه خواب های پیامبر صلی الله علیه وسلم است،

– ویا اینکه حرام ها و منکرات را در جامعه ترویج کنند و توسط کانالهای مفسد و لجن، شرم، حیأ، ایمان و تقوای را از مردان و زنان بربایند.

دانلود رایگان اپلیکیشن مفلحون

اینها بدینگونه میخواهند نورِ الهی را در یک جامعه ی مسلمان خاموش کنند.

هرگاه تعداد این گروه های گمراه، شهوت پرست، بی حیأ و بی دین در یک جامعه زیاد شود، و آنها بخواهند با راه اندازی برنامه های وسیع، پلان ها و مکر های شیطانی شان، و با استفاده از وسایل سمعی و بصری، انترنیت و تکنالوژی معاصر، داخل خانه های مردم شده، اسلام را کمرنگ کنند،

و مردم نیز با ساز و دُهل آنها برقصند و بر لهو و لعبی که منافقین در جامعه گسترش داده اند، بچسپند، دین و عبادات را نادیده گرفته، اسلام را فقط در مرگ و میر جا دهند، آن زمان الله سبحانه و تعالی، این ملت را هشدار هائی میدهد.

اگر انسانها، از هشدار های هولناک الهی پند نگرفتند، الله سبحانه و تعالی بر هُشدار هایش می افزاید، ولی چون بی نهایت مهربان و با رحم است، چندین هُشدار دیگر بر بندگانش حواله میکند.

الله سبحانه و تعالی بندگانش را دوست دارد، صابرِ بی همتاست و صبر میکند، و بندگانش را شانش هائی برای هدایت و توبه میدهد.

علمأ، مؤمنین و دعوتگرانی را در هر گوشه و کنار برای دعوتِ امت میگمارد تا آنها را از عذاب الهی بترسانند و از مرحمت و بخششِ لایتناهی او تعالی بشارت شان دهد.

دعوتگران راه حق، شب و روز در امر دعوت جد و جهد میکنند تا حکومت و رعیت اصلاح شوند و از آغشته شدن به گناهان و معاصی پرهیز کنند.

تا آنکه حاکمانِ منافق و مزدور، مؤمنانِ موحد ، علمای دین و دعوتگران را آذار و اذیت کرده، امر دعوت را برای شان دشوار میسازد. بعضی از آنها را به زندان می افگند، و دیگران را با دسیسه های شیطانی میان مردم با القاب زشت، بدنام میکند.

رعیت نیز چون غرق در رشوه، دروغگوئی، حرام خوری، شراب نوشی، زنا، لواطت و بچه بازی، غیبت و نمامت است، و سالهاست که قرآن و سنت را ترک کرده ، برای رهائی علما باکی ندارند، و حتی خوشحال هم میشوند.

چگونه الله تعالی به ملتی رحم کند که نظامِ حاکم، حقِ آزادی بیانِ اسلامی را از  دعوتگران گرفته است، و تعدادی را به غول و بند کشیده است، و در حین حال، رعیت و مردم نیز عالم و دعوتگران را بد میبینند و از آنها که وارثین پیامبرانند دفاع نمیکند؟

چگونه الله سبحانه و تعالی مصیبت را از سوته مسلمانان  که خود شان را امت رسول الله صلی الله علیه وسلم میدانند بردارد، در حالیکه خورد و بزرگ، زن و مرد، صد ها مصرع شعر های عاشقانه و مبتذلِ فلان و بسملان شاعر را حفظ کرده، اما یک حدیث مبارک رسول کریم صلی الله علیه وسلم را نه یاد دارند، نه میخواهند یاد بگیرند، و حتی مطالعه ی قرآن و حدیث را ضیاع وقت میدانند؟

چگونه الله سبحانه و تعالی بر ملتی رحم کند که یک زن فاحشه ی رقاصه و آوازخوان می آید و خودش را در ردیف پیامبران حساب میکند، و مردم  در کوچه و بازار دورِ او را حلقه زده اند و منکرات و فحاشی او را در رادیو و تلویزیون تمجید میکنند، اما عالمِ دین را که دولت در بند و زولانه کشیده است، کسی پشتیبانی نمیکند و در صفحات فیسبوک به او بد و بیراه گفته القاب زشتی را به او حواله میکنند؟

 

ای رعیتی که خود تان را بیگناه محسوب میکنید!

آیا زمانیکه درامه های مبتذلِ هندو های بت پرست را تماشا میکردید، ویا آنگه که آواز خوانان و رقاصه ها  شب و روز در تلویزیون ها در خانه های نشیمین تان میرقصیدند و شما به محاسن بدن شان نگاه میکردید، از خالق تان حیأ و شرم داشتید؟

آیا آنگه یادی از خالق مهربان تان میکردید، به شیطان لعنت میگفتید، تلویزیون را خاموش میکردید؟ وضو میگرفتید و گریه کنان بسجده می افتادید؟

چقدر نماز ها را حیف کرده ایم، و چقدر مهلت ها، ساعت ها، روزها، شب ها، ماه ها و سالها را به لهو و لعب سپری کرده، هی برباد داده ایم!

اینجاست که بی تفاوتی مردم در مقابل دین، گرایش شان به منکرات، و هجوم منافقین بالای علما، دعوتگران و اسلام و دست زیر الاشه نشستن مردم باعثِ فرود آمدنِ مصیبت و غضبِ بری و بحری بر اینگونه ملت میشود.

 

الله سبحانه و تعالی بر هلاکت و نابودی این قوم دستور میدهد، و روزی میرسد که دیگر شانسی برای آنها میسر نباشد.

عملکرد دولت فعلی دولتِ فاسق سعودی در مقابل علما و دعوتگران یکی از اسباب و علل خیلی خطرناک نزول عذاب الهی بالای آل سعود است، و نیز دولت دست نشانده ی افغانستان با آذار واذیت علمای دین و بی تفاوتی مردم در مقابل دعوتگرانِ مخلص، یکی از عوامل خشک سالی، قحطی، قیمتی، بی آبی و تباه شدنِ نسل بدست ناکسان، ناباوران و گروه های تکفیری است.

مطالعه ی بخش سوم این مضمون بی نهایت مهم را، ان شأ الله فجر فردا از این صفحه فراموش نکنید.

 

عزیزان گرانقدر! لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

جزاکم الله خیراً!

 

 

نمایش بیشتر

احمد جاوید عارفی

نویسنده: استاد احمد جاوید عارفی

‫9 دیدگاه ها

 1. یک میلیون فیصد موافقم. مردم از دین هیج خبر نیستند و علما رابد میبینند. وقتی بیجاره مولوی متوکل را دولت لعنتی بندی کرد مردم بی تفاوت و،لق لق میدیدند و بیچاره را بنام وهابی و دیگر القاب در فیسبوک بدنام میکردند اما خداوند با او بود و آزادش کرد. این مردم انسان نمیشوند.

 2. تو ایران هم اینجوری شده، علمای اهل سنت را دارند یکی یکی شهید میکنند. من متیقنم خداوند بلای بدی بالای این آخند های کثیف می آرد. دست تون درد نکنه با این نویسندهٔ خوب تون.

  1. وعلیکم السلام و رحمت الله
   وبسایت را دنبال کنید ، به ترتیب همه بخش ها نشر خواهند شد
   برای اگهی از نشر موضوع جدید به کانال تلگرام بپیوندید :
   telegram.me/almoflihun

 3. واقعا که چنین است. اما هیچ علمای دین در مورد این موضوعات نه جیزی میگویند و نه چیزی مینویسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید