حدیثسوال و جواب

مرد شهيد در بهشت با هفتاد و دو حوری جنت ازدواج ميكند

 مرد شهيد در بهشت با هفتاد و دو حوران جنت ازدواج ميكند.. آيا برای خواهران مؤمنات و صالحات همين چيز در نظر گرفته شده است يا خير؟

يكی از دوستان از ولايت بلخ سوال نموده :

جناب استاد بزرگوار خرسندم که از بیانات و پاسخ های ارزنده شما در صفحه مجازی مستفید هستم…من یکی از استادان تعلیمات اسلامی مزار شریف هستم،
سوالم اين است كه : در جنت برای مردان همسران دنیایی شان اگر بهشتی باشند با حوریان بهشتی داده می شود و اگر مجرد فوت کرده باشد حوریان باز هم حوریان بهشتی است و همچنان برای زنان شوهران دنیایی شان است و بس. اما سوال اینجاست که برای دخترانی بدون ازدواج شرعی از دنیا رفته باشند و در بهشت داخل شده باشند، چه می شود؟ زیرا که این زن مسلمان در دنیا ازدواج نکرده فوت کرده باشد؟

 

الحمد لله والصلاة والسلام على رسول الله أما بعدـ،،
الله متعال به مردان مؤمن وصالح حوران جنت را وعده داده وبراي شان جايزه تعيين كرده پس براي زنان مؤمنات وصالحات چنين است يا خير؟

الله متعال در قرآن كريم فرموده است : ” كَذَلِكَ وَزَوَّجْنَاهُم بِحُورٍ عِينٍ” از نعمتمهاي كه براي مؤمنان در جنت در نظر گرفته شده زنان حوران جنت است كه اصلا به زنان دنيا شباهت ندارند از نگاه حسن وزيبائي…ونيز در حديث صحيح ثابت است كه رسول الله صلى الله عليه وسلم فرموده است شهيدان با هفتاد و دو زن حور جنت ازدواج ميكنند..بخاطر فضيلت شهادت و تشويق كردن مردان مسلمان در جهاد فی سبيل الله.. حال سوال اين است كه برای خواهران مؤمنات وصالحات همين چيز در نظر گرفته شده يا خير؟

 

ما ميدانيم كه بعضی آيات و نصوص قرآن كريم بعضی ديگري را تفسير و شرح می‌كند و توضيح ميدهد و برای خواهران نيكو كار و فداكار در راه اسلام هر چيز كه اشتهاء داشته باشند در نظر گرفته شده در جنت و از هيچ نعمت جنت محروم نيستند زيرا الله متعال فرموده است در مورد نعمتهای جنت كه براي مردان وزنان مؤمن ارزاني شده: ” وَلَكُمْ فِيهَا مَا تَشْتَهِي أَنْفُسُكُمْ وَلَكُمْ فِيهَا مَا تَدَّعُونَ نُزُلًا مِنْ غَفُورٍ رَحِيمٍ ” براي شما هر آنچه كه اشتهاء دارين ونفسهاي تان مي خواهد وهر آنچه دعوای داشتن آنرا دارين برای‌تان حاضر ميگردد ..و نيز الله متعال فرموده است : ” وَفِيهَا مَا تَشْتَهِيهِ الْأَنْفُسُ وَتَلَذُّ الْأَعْيُنُ وَأَنْتُمْ فِيهَا خَالِدُونَ” در جنت براي مؤمنان مرد باشند ويا زنان داده مي شود هر آنچه كه نفسهاي شان اشتهاء داشته باشد وچشمان شان لذت ببرد وشما برای هميشه در اين نعمتها قرار داشته ميباشيد.

 

و اگر خواهران شوهران نيک و صالح بخواهند در جنت حتما برای‌شان خداوند متعال عطاء می‌كند…يه اين معنى كه از هيچ نعمت جنت محروم نيستند مطابق اعمال نيک شان و درجات تقوا و ايمانداری و فدار كاری‌شان در راه اسلام.

 

جنت به دنيا قياس نمی‌شود و خواهر مؤمنات و صالحات از همه قيد و قيود دنيا در آنجا رها هستند و در حديث صحيح به روايت ابو هريره رضی الله عنه ثابت كه رسول الله صلى الله عليه وسلم فرموده است:
قال الله: أعددت لعبادي الصالحين ما لا عين رأت، ولا أذن سمعت، ولا خطر على قلب بشر
الله متعال فرموده است كه در جنت و بهشت نعمتهای آماده ساخته برای بندگان صالح خود كه نه چشم ديده و نه گوش شنيده حتى كه انسان تصور كرده نمی‌تواند در دنيا و به ذهنش هم نيست.

 

نمایش بیشتر

فضل الله ممتاز

فضل الله ممتاز ولد مولوي محمد عمر ممتاز ، ولايت پروان، دره غوربند. تحصيلات ابتدائي ومتوسط در مدرسه مولوي حبيب الرحمن شهيد قريه پلسنگي، ومدرسه عبد الرؤوف حجت قريه باقي دره سبز، قرآن كريم، با أحكام تجويد، چهار كتاب، گلستان، بوستان، رشيد البيان، رحمان بابا، صرف بهائي، صرف مير، زرادي، ميزان صرف، بالشمة، هداية النحو، خلاصة الكيداني، منیة المصلي، قدوري، كنز الدقائق، نور الظلم، تفسير قرآن كريم را در مساجد نزد پدر برزگوارم كه محتسب ومسؤول ديني وقضائي غوربند بود ونيز ، سارنوال عبد الرؤوف حجت شهيد، مولوي صاحبان ملا محمد داود، مولوي محمد عالم، استاد سرمعلم خداداد، انجنير حمزه، استاد عبد الجليل شفقيار به اتمام رسانيدم (ادامه سوانح...)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید