امراض ساری در جامعهجامعهسحر، جادو، تعویذ، کهانت، تنجیم و فال بینی

سحر تخییل

بخش 21 سحر، جادو، تعویذ، کهانت، تنجیم و فال بینی

در بخش قبلی سحرِ محبت، و رقیه ی شرعی برای علاج این سحر را مفصلاً بحث کردیم، و حال به شرح نوع سوم سحر که جادوگران خبیث ذریعه ی شیاطین انسی و جنی شان آن را بر مسحور دم میکنند، میپردازیم

۳- ﴿سحر تخییل﴾:

این نوع سحر، فرد را به دنیای تخییل و مجازی سوق داده، چیز ائی را شیاطین در نظرش مجسم میکنند که برای دیگران قابل دید و محسوس نیست.

در جامعه ی ما چیزی بنام ( چشم بندی) وجود دارد که چشمان مردم را با آن میبندند و از دیدن آنچه ساحران و جادوگران به مظاهره ی آن میردازند، دیگران محروم میشوند.

بیاد داشته باشید که چشم بندی نیز دو نوع است. نوع اول همانا تاکتیک های سرعت دست و چال و فریب مداری ها و شعبده بازان است که با سحر و جادو ربطی ندارد، و صرف سرعتِ عملِ مداری ها و تاکتیک های فزیکی و ساینسی را در بر میگیرد.

اما، نوع دوم آن، همانا سحر و ایجاد تخییل در بیننده است که بدین طریق حقیقت را از چشمان آنها پنهان میکنند.

جادوگران و ساحران به سبب سحر تخییل، امور غیر واقعی، را واقعی نشان داده میدهند؛ مثلاً دسته گل را تبدیل می کنند به کبوتر. در این حالت، حقیقتاً تبدیلی رخ نمی دهد، بلکه حقّه ای در کار است که جهل ما به آن حقّه ، باعث می شود خیال کنیم حقیقتاً دسته گل تبدیل به کبوتر شد. این ساده ترین شکل سحر می باشد.

برای وضاحت بیشتر به آیاتی از قرآن کریم مراجعه میکنیم.

الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿قَالُواْ يَٰمُوسَىٰٓ إِمَّآ أَن تُلۡقِيَ وَإِمَّآ أَن نَّكُونَ نَحۡنُ ٱلۡمُلۡقِينَ ۱۱۵ قَالَ أَلۡقُواْۖ فَلَمَّآ أَلۡقَوۡاْ سَحَرُوٓاْ أَعۡيُنَ ٱلنَّاسِ وَٱسۡتَرۡهَبُوهُمۡ وَجَآءُو بِسِحۡرٍ عَظِيمٖ ۱۱۶ ۞وَأَوۡحَيۡنَآ إِلَىٰ مُوسَىٰٓ أَنۡ أَلۡقِ عَصَاكَۖ فَإِذَا هِيَ تَلۡقَفُ مَا يَأۡفِكُونَ ۱۱۷ فَوَقَعَ ٱلۡحَقُّ وَبَطَلَ مَا كَانُواْ يَعۡمَلُونَ ۱۱۸ فَغُلِبُواْ هُنَالِكَ وَٱنقَلَبُواْ صَٰغِرِينَ ۱۱۹ وَأُلۡقِيَ ٱلسَّحَرَةُ سَٰجِدِينَ ۱۲۰ قَالُوٓاْ ءَامَنَّا بِرَبِّ ٱلۡعَٰلَمِينَ ۱۲۱ رَبِّ مُوسَىٰ وَهَٰرُونَ ۱۲۲﴾ [الأعراف: ۱۱۵-۱۲۲].

«جادوگران گفتند: ای موسی، نخست تو می‌اندازی یا ما بیندازیم؟

موسی گفت: شما بیندازید.

وقتی انداختند، دیدگاه مردم را سحر کردند و آنان را به وحشت انداختند و سحری بزرگ به نمایش گذاشتند. و ما به موسی وحی کردیم که عصایت را بینداز. ناگهان همۀ آنچه را آن‌ها بافته بودند بلعید. و حق آشکار و آنچه آن‌ها کرده بودند، نابود گشت. پس شکست خوردند و خوار و ذلیل برگشتند. و ساحران همگی به سجده افتادند.

گفتند ما به پروردگار جهانیان که پروردگار موسی و هارون است، ایمان آوردیم».

همچنین می‌فرماید:

﴿قَالُواْ يَٰمُوسَىٰٓ إِمَّآ أَن تُلۡقِيَ وَإِمَّآ أَن نَّكُونَ أَوَّلَ مَنۡ أَلۡقَىٰ ۶۵ قَالَ بَلۡ أَلۡقُواْۖ فَإِذَا حِبَالُهُمۡ وَعِصِيُّهُمۡ يُخَيَّلُ إِلَيۡهِ مِن سِحۡرِهِمۡ أَنَّهَا تَسۡعَىٰ ۶۶﴾ [طه: ۶۵-۶۶].

«گفتند: ای موسی! آیا تو نخست (‌عصایت را) می‌اندازی یا ما بیندازیم؟ گفت: شما بیندازید. ناگهان ریسمان‌ها و عصاها‌یشان به خیال موسی در اثر سحر، می‌دویدند».

در سحر تخییل به مسحور چی حالتی پیش می آید:

۱- اشیای متحرک را ثابت و ثابت را متحرک می‌بیند.

۲- چیزی بزرگ را کوچک و کوچک را بزرگ می‌بیند.

۳- اشیاء را بر خلاف واقع می‌بیند، چنانکه مردم حاضر در صحنۀ موسی علیه السلام و جادوگران، ریسمان‌ها وعصاها را به شکل مار دیدند.

دانلود رایگان اپلیکیشن مفلحون

در ایجاد سحر تخییل، ساحر چیزی را احضار می‌کند، آنگاه طلسم‌های شرکی خود را می‌خواند، و چون جنیات از دید و نظر انسانها پنهان هستند، و ما نمیتوانیم آنها را ببینیم، ساحران، به کمک جن‌ها و شیاطین، اشیاء و چیز های متحرک و غیر متحرک را به شکل دیگری می‌نمایاند.

راه رفتن جادوگر مشهور یهودی بر آبِ دریای تیمز در لندن و دربند کردن خودش، در صندوق شیشه ای حاوی آب برای چندین هفته مثالی از این نوع سحر است که عزیزان میتوانند کلیپ هایش را در یوتیوب مشاهده کنند. ( لینک ویدیو در پاورقی)!

و نیز، در جامعه ی ما، بعضی دیده‌اند که ساحر، تخم مرغی را به حرکت در آورده و نیز دو تا سنگ را مانند دو قوچ، به جان هم انداخته است و غیره.

و از همین قبیل است سحر تفریق که شوهر، همسرش را بد‌قیافه می‌بیند یا با‌لعکس.

علاج و باطل کردن سحر تخییل ذریعه ی رقیه ی شرعی:

۱-اذان گفتن:

راقی در گوش مریض یا مسحور، به آواز بلند، با ترتیل  آذان بگوید، طوری که دوبار در گوش راست، و دوبار در گوش چپ (الله اکبر) گفته، سپس در گوش راست یکبار و در گوش چپ یکبار ( اشهد ان لا اله الاالله) را با ترتیل و بدون عجله قرائت کند، و بهمین منوال الفاظ آذان را مساویانه در هر گوش، جداگانه قرائت کند.

۲-خواندن آیة الکرسی در گوش مریض.

۳- خواندن اذکار مسنونه‌ای که در مورد طرد کردن جن و شیطان روایت شده‌اند که در بخش های قبلی بدان اشاره کردم،

۴-خواندن بسم الله:

اسم جلاله ی الله سبحانه و تعالی، شیاطین را به ترس و وحشت می اندازد، و تاب و توان شنیدن آن را ندارند.

راقی، با خشوع کامل، هفت بار در هردو گوش مریض بسم الله بگوید

البته همۀ این موارد باید با وضو، انجام داده شوند.

اگر باز هم سحرش باطل نشد و به کارش ادامه داد، پس او شعبده‌باز است نه ساحر.

نمونۀ عملی ابطال سحر تخییل:

در یکی از دهاتِ دور دست ساحری بود که قرآن را با نخی می‌بست و آویزان می‌کرد، آنگاه با خواندن طلسم‌هائی،‌ آن را به راست و چپ به حرکت در می‌آورد. و بدین صورت مردم را تحت تأثیر قرار می‌داد.

چون مردم این عمل او را از قدرت قرآن می‌دانستند نه از تأثیر سحر، چنانچه اعمالی از بعضی مرتدان و زندیقان در روستاها و حتی در کابل، هرات، مزار، قندهار، کنر،و…. سر میزند که مردم آنها را بنام فلان و بسملان پیر صاحب قلمداد کرده، چنین میپندارند که آنها ولی الله و دوستان الله تعالی هستند، در حالیکه آنها از قرابت خیلی نزدیک با ابلیس، به درجه ی استدراج رسیده اند.

راقی نیکو کار و متدینی با دوستانش، او را در جلوی مردم تهدید کردند که اگر واقعاً راست می‌گوید، این کار را انجام دهد.

او نیز شروع کرد به خواندن طلسم‌های خود، و راقی با دوستانش به خواندن آیة الکرسی آغاز کردند.

مردم مشتاقانه منتظر بودند، ببینند چه اتفاقی می‌افتد. بعد از اینکه خواندن طلسم‌هایش را تمام کرد، قرآن از جایش تکان نخورد، و بدین صورت خدا، او را در انظار مردم، رسوا کرد. و این برادر نیکوکار و صادق را نصرت داد.

﴿وَلَيَنصُرَنَّ ٱللَّهُ مَن يَنصُرُهُۥٓۚ إِنَّ ٱللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ ۴۰﴾ [الحج: ۴۰].

«به ‌طور قطع الله به کسی که دین الله را یاری نماید، یاری می‌رساند».

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

ادامـــه دارد…

نمایش بیشتر

احمد جاوید عارفی

نویسنده: استاد احمد جاوید عارفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید